Rehabilitacja dorosłych

Rehabilitacja spełnia kilka funkcji w życiu każdego człowieka. Z jednej strony rehabilitacja dorosłych dotyczy osób, które mają za sobą urazy, wypadki, kontuzje i bez specjalistycznej pomocy nie są w stanie wrócić do pełnej sprawności. Równocześnie taka forma przynosi korzyści psychiczne. Osoby mające jakiekolwiek problemy zdrowotne, a w szczególności osoby niepełnosprawne, zmagają się z wykluczeniem społecznym. Rehabilitacja daje im zatem znacznie więcej niż tylko możliwość poprawy stanu zdrowia.

To na tej podstawie wyróżnia się odmienne jej rodzaje. Większość z nas ma na myśli kwestie medyczne. Źródłem wiedzy może być gabinet Terapia Impuls. Rehabilitacja dorosłych, prowadzona przez terapiaimpuls.pl, dotyczy bowiem w dużej mierze osób, które po urazach chcą wrócić do pełni sił. Ale poza aspektem czysto fizycznym, mówi się również o wcześniej wspomnianej, rehabilitacji społecznej.

Rodzaje rehabilitacji

Wyróżnia się kolejno rehabilitację neuropsychologiczną czy też pedagogiczną. Pracować można zatem nad sprawnością fizyczną, ale i poprawą stanu zdrowia psychicznego, sytuacji zawodowej, poczucia bycia akceptowanym w społeczeństwie.