Korzystanie z usług fizjoterapeuty – na NFZ, czy prywatnie?

fizjoterapeuta

Potrzebujesz wsparcia ze strony fizjoterapeuty? Nie wiesz, czy korzystać z jego usług na NFZ, czy prywatnie? Możliwe, że nasz tekst ułatwi Ci podjęcie decyzji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Korzystanie z usług fizjoterapeuty na NFZ

Wydawać by się mogło, że skoro dysponujemy odpowiednim ubezpieczeniem i odprowadzamy co miesiąc składki, to możemy do woli korzystać z usług fizjoterapeuty przyjmującego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Niestety gdy będziemy chcieli zapisać się na wizytę, to może spotkać nas nie lada wyzwanie, ponieważ fizjoterapeuta ma pacjentów zapisanych nawet za kilka tygodniu lub nawet miesięcy. Tym samym jego usługi przydadzą się tylko tym z nas, którzy mogą poczekać i nie zmagają się z dolegliwościami bólowymi. W trudniejszych przypadkach warto pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach.

Korzystanie z usług prywatnego fizjoterapeuty

Korzystanie z usług prywatnego fizjoterapeuty to pewność, że zawsze możemy liczyć na szybką pomoc. Czas oczekiwania na wizytę wynosi od kilku godzin do kilku dni, nigdy tygodni lub miesięcy. Co więcej, do swojej dyspozycji zawsze mamy wykwalifikowanego fizjoterapeutę, który dysponuje nie tylko szeroką wiedzą, ale też odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami. Na bieżąco podnosi też swoje kwalifikacje poprzez udział w różnego typu szkoleniach, więc zawsze jest w stanie zapewnić nam najwyższą jakość obsługi.

Oczywiście korzystanie z usług prywatnego fachowca zawsze będzie oznaczać dodatkowe koszty, ale i tak nie będą one wygórowane. Aby się o tym przekonać, wystarczy skupić się na ofercie najlepszego fizjoterapeuty z rynku, ponieważ to on stara się sprostać oczekiwaniom klientów. Przekłada się to nie tylko na wysoką jakość usług, ale także na bardzo przystępny cennik, więc nawet przy ograniczonym budżecie nie musimy rezygnować z jego usług.

Dowiedz się więcej na Mamiclinic.pl.

Korzystać z u usług fizjoterapeuty na NFZ, czy prywatnie?

Bazując na tym, co udało nam się ustalić, widać, że zdecydowanie lepiej brać pod uwagę usługi prywatnego fizjoterapeuty, zwłaszcza jeśli nie możemy pozwolić sobie na długi czas oczekiwania na wizytę. Prywatne gabinety są w stanie zapewnić nam pomoc maksymalnie do kilku dni. Z kolei placówki działające w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia zwykle każą czekać na pomoc fizjoterapeuty nawet po kilka lub kilkanaście tygodni, czy miesięcy. Co więcej, to również prywatny fizjoterapeuta dysponuje lepszym sprzętem, inwestuje w swój rozwój i stosuje techniki, które zawsze zapewniają pacjentom dobre efekty.