W dzisiejszych czasach osocze bogatopłytkowe stosowane jest nie tylko w medycynie estetycznej czy też sportowej, ale również i w stomatologii czy też ortopedii. Wpływają na to właściwości zabiegu przyspieszające procesy gojenia się ran zarówno tych zewnętrznych jak i wewnętrznych. Ponadto równie dobrze sprawdza się ono w przypadku stanów zapalnych kości, urazów więzadeł bądź ścięgien. Łagodzi nie tylko ból, ale również wspomaga ich powrót do prawidłowego stanu przyspieszając proces regeneracji.
Łagodzenie koloru skóry
Bardzo powszechne jest stosowanie osocza bogatopłytkowego w celu wygładzenia i ujednolicenia kolorytu skóry. Zwiększa ono elastyczność jak również napięcie i gęstość skóry nadając jej zdrowy i młody wygląd. Ponadto osocze bogatopłytkowe zwiększa wpływa na zwiększenie ilości włókien kolagenowych, które wypełniając przestrzenie międzykomórkowe skutecznie pomagają eliminować zmarszczki. Metoda ta stosowana jest także w przypadku osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów bądź ich złą kondycją.
Wprowadzanie poprzez mezoterapie
Dużym atutem jest to, że wprowadzanie osocza bogatopłytkowego zazwyczaj odbywa się za pomocą mezoterapii, co wpływa na poprawę ukrwienia skóry. Stymuluję to ją do samoregeneracji jak również do wytworzenia niezbędnych do tego substancji. W efekcie wygląd naszej skóry zdecydowanie ulega poprawie. Staje się ona bardziej napięta i odżywiona. W celu zwiększenie efektywności zabiegu wskazane jest wykonanie go nawet kilkakrotnie. Sam zabieg trwa stosunkowo krótko a ponadto jest prosty i małoinwazyjny.